عکاس استرالیایی عبور اسیتگاه فضایی بین امللی ISS از بین مشتری و زحل را ثبت کرد

مترجم: محمدرضا علیخواه

دوم دی ماه 1399 یکی از مهمترین مقارنه های زحل و مشتری رخ داد که به گفته اختر شناسان فقط در هشتصد سال پیش چنین مقارنه ای با چشم غیر مسلح قابل مشاهده بود. عکاس 28 ساله استرالیایی Jason De Freitas عبور ایستگاه بین المللی فضایی ISS از بین این مقارنه را به زیبایی ثبت کرده است.

در زمانی که او خود را برای عکاسی این مقارنه آماده می کرده متوجه می شود که عبور ایستگاه بین المللی فضایی ISS را نیز می تواند عکاسی کند. وی می گوید: من واقعا شانس بزرگی داشتم که مسیر عبور ایستگاه فضایی بین المللی را از بین زحل و مشتری توانستم تشخیص بدهم.

بعد از برنامه ریزی های لازم و یک ساعت رانندگی او به محل مورد نظر برای عکاسی رسید در حدود ساعت 9:45 شب در چشم انداز ژلور در استرالیا، De Freitas دوربین پنتاکس 67 و لنز تاکومار 600 میلیمتر F4 را برای عکاسی از این مقارنه آماده کرد و به مدت 10 ثانیه بر روی فیلم FujiFilm provia100  نوردهی را انجام داد. دنبال کردن سیاره ها با استفاده از Skywatcher NEQ6 صورت گرفته است. تصویر بالا حاصل این نوردهی می باشد. و عکس پایین نمایی نزدیکتر از برش همان عکس است. همچنین De Freitas همزمان با استفاده از دوربین نیکون D750 و لنز تامرون 700-200 F2.8 این اتفاق نادر را فیلمبرداری کرد.

De Freitas در خصوص این عکس می گوید: مسلما این خاص ترین عکسی بوده که تاکنون گرفته ام. زمانبندی برای عکاسی کمتر از چند ثانیه بود و هنوز باورم نمی شود که توانسته ام انجامش بدهم.

منبع:Petapixle.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X