اعلام برندگان مسابقه عکاسی سیاه و سفید وبسایت لنزکالچر

مجله لنزکالچر برندگان مسابقه عکاسی سیاه و سفید لنزکالچر ۲۰۲۰ را معرفی کرد.

در این رقابت بین‌المللی عکاسی، عکاسانی از بیش از ۱۲۰ کشور جهان، از جمله ایران، شرکت داشتند و در نهایت آثار ۳۹ عکاس به‌عنوان آثار برگزیده انتخاب شدند.

راگیری دوربین‌های دیجیتال، عکاسی سیاه و سفید هنوز هم یکی از محبوب‌ترین ژانرهای عکاسی است و با نگاهی به آثار برگزیده‌ی این رقابت، شاهد نگاه‌های خلاقانه و آثار تأثیرگذاری در حوزه‌های مختلف هنری و مستند در این ژانر هستیم. عکاسان در این رقابت آثاری را به نمایش گذاشته‌اند که دغدغه‌های متعددی را بازتاب می‌دهند. گذشته از عکس‌هایی که چالش‌های یک سال گذشته از جمله همه‌گیری ویروس کرونا را نشان داده‌اند، Thea Traff از داوران این دوره از مسابقه به یک ویژگی مهم دیگر این آثار اشاره کرده: «بی‌زمانیِ بسیاری از آثار ارسال‌شده‌ی امسال مرا به شوق آورد. این یکی از ویژگی‌های مورد علاقه‌ام در عکاسی سیاه و سفید است، و این عکاسان به‌خوبی توانسته‌اند آن را به نمایش بگذارند.»

Billy Hickey. از مجموعه‌ی «چگونه بودیم». رتبه اول بخش مجموعه‌عکس مسابقه عکاسی سیاه و سفید لنزکالچر ۲۰۲۰‌

در بخش مجموعه‌عکس، مجمعه‌ی عکاس آمریکایی Billy Hickey با عنوان «چگونه بودیم» به مقام اول این رقابت رسید. عکاس در این مجموعه زندگی خانواده‌اش در دوران همه‌گیری ویروس کوید۱۹ و چالش‌های پیش‌رو پس از ابتلای یکی از اعضا خانواده به کرونا را مستند کرده است.

در بخش تک‌عکس، عکاس آمریکایی Alex Turner با عکسش با عنوان Blind River موفق به کسب مقام اول این رقابت شد. این عکس در غالب پروژه‌ای با همین عنوان تهیه شده، پروژه‌ای که از سال ۲۰۱۸ شروع شده و همچنان ادامه دارد. او در این پروژه رابطه‌ی میان تحقیقات علمی روی حیوانات وحشی از طریق دوربین‌های مجهز به حسگر حرکتی و برنامه‌ی نظارتی مرزی ایالات متحده را واکاوی می‌کند.

Alex Turner. «۲۹ انسان و ۱۲ اسب (کارتل). تایم فریم ۷ روزه، اریزونا»، از مجموعه‌ی Blind River، رتبه اول بخش تک‌عکس مسابقه عکاسی سیاه و سفید لنزکالچر ۲۰۲۰

در میان فینالیست‌های این رقابت، نام دو عکاس ایرانی نیز به چشم می‌خورد. یونس خانی با مجموعه‌عکس «سوختن فرشتگان» و وحید مومن زاده با تک‌عکس Cute Fire موفق شدند که به فینال این رقابت راه پیدا کنند. یونس خانی در مجموعه‌ی تأثیرگذارش در بم، کرمان با زندگی سمیه مهری و دختر چهار ساله‌اش رعنا همراه شده تا مرارت‌ها و امیدهای آنها را به تصویر بکشد، کسانی که قربانی اسیدپاشی پدر خانواده شدند.

یونس خانی. از مجموعه‌ی «سوختن فرشتگان». از فینالیست‌های مسابقه عکاسی سیاه و سفید لنزکالچر ۲۰۲۰

نگاهی به سایر آثار برگزیده در این رقابت:

Deepak Kumar. «دنیای درونت». رتبه دوم بخش تک‌عکس مسابقه عکاسی سیاه و سفید لنزکالچر ۲۰۲۰
Barbara Puchta. «حمام حباب». از فینالیست‌های مسابقه عکاسی سیاه و سفید لنزکالچر ۲۰۲۰
Roberto De Mitri. All But Death Can Be Adjusted. از برگزیده داوران مسابقه عکاسی سیاه و سفید لنزکالچر ۲۰۲۰
Diana Nicholette Jeon. از مجموعه‌ی Nights As Inexorable As The Sea. از برگزیده داوران مسابقه عکاسی سیاه و سفید لنزکالچر ۲۰۲۰
Andrey Troitsky. از مجموعه‌ی Space – Metamorphoses. از برگزیده داوران مسابقه عکاسی سیاه و سفید لنزکالچر ۲۰۲۰
Bebe Blanco Agterberg. از مجموعه‌ی A mal tiempo, buena cara. از برگزیده داوران مسابقه عکاسی سیاه و سفید لنزکالچر ۲۰۲۰
Calogero Cammalleri. Lampedusa، ۲۰۱۳. از برگزیده داوران مسابقه عکاسی سیاه و سفید لنزکالچر ۲۰۲۰

برای دیدن تمامی آثار برگزیده در این رقابت به وبسایت لنزکالچر مراجعه کنید.

منبع: akkasee.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X