دوره عکاسی دندانپزشکی

     بعد از اختراع عکاسی و ثبت تصاویر چهره افراد، عکاسی به سرعت به کمک علم شتافت. اختراع عکاسی باعث شد که دنیای علم با سرعتی بیشتر از پیش به حرکت خود ادامه دهد. به عنوان مثال حضور عکاسی باعث شد نقشه های دنیا بسیار واقعی تر و دقیق تر از گذشته ثبت شوند. در این میان دنیای پزشکی نیز از طراحی های دستی از آناتومی انسان رهایی یافت. و حتی توانست تصاویر واقعی و دقیقی از حین جراحی ثبت کند که تا قبل از اختراع عکاسی امکان پذیر نبود. ثبت چنین تصاویری این امکان را بوجود می آورد تا در آینده پزشکان دیگر از آن مستندات به خوبی بتوانند در پیشبرد علم استفاده کنند. اما در دنیای دندانپزشکی عکاسی با چالشها و مشکلات خود دچار بود. شکل ظاهری دهان، ابعاد کوچک موضوع درمان (دندان)، و نور کمی که به داخل دهان میرسد همه مواردی بودند که تا چند سال گذشته هم عکاس دندانپزشکی حتی برای دنیای حرفه ای موضوعی پیچیده بود. به لطف پیشرفت صنعت عکاسی و اختراعات جدید در زمینه عکاسی ماکروگرافی عکاسی دندان پزشکی نیز به کلینیک های ساده و کوچک دندانپزشکی نفوذ کرد. همچنین پیشرفت دوربینهای تلفن همراه و سادگی و هزینه کم استفاده از این دوربینها باعث شد بسیاری از دندانپزشکان برای انجام امور خود به استفاده از این دوربین ها روی بیاورند. به هر حال عکاسی همراه و ابزاری قدرتمند در خدمت دندانپزشکی است. وجود تصاویر مناسب و با کیفیت دریچه ای نو را برای بیمار و دندانپزشک باز می کند که در دنیای واقعی قابل دیدن نیست.

ضرورت عکاسی دندانپزشکی در دنیای امروز

با پیشرفت تکنولوژی و فضای مجازی نیازهای مردم نیز تغییر کرده است. امروزه حتی سالمندان نیز برای پیدا کردن راه حل نیازهای روزانه خود و یا جواب سوالاتشان فورا به اینترنت و فضای مجازی مراجعه کرده و در آنجا به جستجوی جواب خود می پردازند. بخاطر حجم بالای اطلاعات و تبادل راحت و آسان آن، مردم توان مقایسه و بررسی هر محصول و یا خدماتی را دارند. بنابر این مشاغل مختلف بسیار بیشتر از قبل نیازمند ارایه درست و دقیق محصولات و خدمات خود هستند تا بتوانند رقابت خوبی با سایرین داشته باشند. در زیر به اصلی ترین این دلایل می پردازییم.

برای ثبت نام در دوره های عکاسی دندانپزشکی اینجا کلیک کنید.

نیازهای بیمار

از آنجایی که کار دندانپزشکی بسیار حساس میباشد بیماران علاقه زیادی دارند که بتوانند کیس های بیمارانی مشابه خود را به درستی و دقت ببینند، همچنین دیدن نتیجه نهایی کار بیمار قبل از شروع کار دندانپزشکی نیز برای بیمار می تواند شبیه معجزه باشد. نکته بعد این است که عکاسی دندانپزشکی این امکان را ایجاد می کند قبل و بعد از درمان به درستی و دقت ثبت شود. بنابراین بیمار می تواند روند درمانی خود را به درستی ببینید. می توان گفت عکاسی دندانپزشکی چیزهایی را ثبت کرده و به نمایش می گذارد که حتی دندانپزشک نیز با استفاده از ابزار خود به سختی می تواند آنها را ببینید.

عکاسی دندانپزشکی توان نمایش جزییات به بیمار و دندانپزشک را دارد.

در دندانپزشکی زیبایی شاید خیلی از بیماران اصلا نیاز خود را نداند ولی با عکاسی دندانپزشکی علمی و نشان دادن تصاویر بیماران دیگر به مراجعه کننده خود، بیمار متوجه مزایای این درمان برای خود نیز بشود و از این درمان استفاده کند.

نیازهای دندانپزشک

مسلما در طول زندگی کاری یک دندان پزشک بعضی از کیسهای درمانی بهتر از سایر کیسها انجام می شوند و شاید هیچگاه یک کیس درمانی خاص تکرار نشود. بنابراین یک دندانپزشک با یادگیری اصول عکاسی دندانپزشکی همیشه این شانس را دارد که کیس های درمانی خود را به درستی ثبت و ضبط کند. تصاویری که بعد از یادگیری عکاسی دندانپزشکی توسط دندانپزشک ثبت می گردند همیشه قابلیت اراِه به بیمار، مجامع علمی و یا اراِئه در فضای مجازی را دارند.

پرزنت و ارائه کار برای هر کسب و کاری ضروری است. چه بسا افرادی با تخصص و کیفیت پایین خدمات و یا محصولات ولی فقط بخاطر ارائه قوی، موفق تر از سایرین بوده اند. عکاسی دندانپزشکی علاوه بر مستند کردن کیس های موفق یک دندانپزشک ابزاری قوی برای تبلیغات و مارکتینگ یک دندانپزشک نیز می باشد. بنابراین هزینه در عکاسی دندانپزشکی یک سرمایه گذاری بلند مدت است.

با یادگیری عکاسی دندانپزشکی، می توان تصاویر حرفه ای ثبت کرد که این تصاویر را بتوان در سمینارهای تخصصی دندانپزشکی، کلاسهای دانشگاهی، وبسایت شخصی و یا فضای مجازی استفاده کرد.

تجهیزات مورد نیاز عکاسی دندانپزشکی

حتما عکسهای جذاب و تخصصی در دنیای عکاسی دندانپزشکی دیده اید و حتما این را هم دیده اید که عکاسان پشت این تصاویر از تجهیزات گران قیمتی استفاده می کنند و حتما با خود فکر کرده اید که بدون داشتن چنین تجهیزاتی به هیچ وجه نمی توان عکسهای حرفه ای و مناسبی تهیه کرد. درست است که به قول معروف کار را ابزار انجام می دهد و بدون داشتن ابزار مناسب کاری نمی توان انجام داد. اما برای بهترین استفاده از ابزار باید دانش آن را نیز داشت. بنابراین در عکاسی دندانپزشکی نیز مانند سایر تخصصها، ابزار بدون دانش کارایی ندارد. اما اگر دانش اولیه عکاسی مانند شناخت نور و شناخت دوربین را به اندازه کافی بدانید با همان امکانات  کم مانند دوربین موبایل و نور یونیت بهترین تصاویر ممکن را می توانید ثبت کنید. پس حتی بدون ابزار تخصصی هم می شود با داشتن دانش کافی تصاویر مناسبی را ثبت کرد.

مهمترین چیز در عکاسی دندانپزشکی شناخت نور و رفتار دوربین است، نه داشتن تجهیزات گرانقیمت!

حال اگر کاربر دانش عکاسی لازم در استفاده از تجهیزات را دارا باشد و تجهیزات تخصصی را نیز تهیه کند نتیجه شگفت انگیز خواهد شد.

برای چه منظوری و برای کجا عکاسی می کنیم؟

یکی از تفاوتها تجهیزات گران قیمت عکاسی دندان پزشکی با دوربین های موبایل، کیفیت نهایی تصویر است. اگر شما قصد استفاده از تصاویر در ابعاد بزرگ و یا چاپ آنها را نداریید دوربین موبایل دوست خوبی برای شماست. زمانی که شما فقط قصد استفاده از عکسهای دندان پزشکی در فضای مجازی را داریید نهایت ریزولوشن مورد نیاز شما 2 مگاپیکسل می باشد. البته فراموش نشود که تجهیزات تخصصی امکانات اپتیکی دارند، که یک دوربین موبایل هیچ وقت نمی تواند چنین امکاناتی را دارا باشد!!!

ماحصل کلام من این است که اگر شما به تازگی مطب خود را باز کرده اید و هنوز به ثبات لازم نرسیده اید سعی کنید با یادگیری دانش عکاسی و با استفاده از حداقل امکانات به بهترین نتایج دست پیدا کنید.

یادگیری عکاسی دندانپزشکی به چه مقدار زمان نیاز دارد؟

این سوالی است که بیشتر دندانپزشکان بخاطر مشغله کاری که دارند در ذهنشان وجود دارد. به طور کلی شخصی که هیچ دانشی از عکاسی دندانپزشکی ندارد با گذراندن 10 ساعت آموزش تخصصی و فشرده توانایی عکاسی دندانپزشکی را پیدا می کند. این 10 ساعت می تواند به صورت فشرده در دو یا سه جلسه برگزار شود و یا در حداکثر ده جلسه. بعد از آن با 5 ساعت آموزش کار با نرم افزار، توانایی لازم در تولید و ویرایش تصاویر مناسب بدست می آید. می توان از این تصاویر جهت استفاده در فضای مجازی و یا سایر بخشهای مورد نیاز یک دندانپزشکی استفاده کرد.

دوره های ویژه ما

آموزش فتوشاپ

غیرحضوری
در این دوره چه آموزش داده می شود؟ بسته آموزش رتوش سریع در فتوشاپ، مناسب افرادی است که هیچ دانشی…
5:06:45
599
399,000 299,000 تومان

نتیجه گیری:

عکاسی دندانپزشکی بیش از آنکه نیازمند تجهیزات گرانقیمت باشد، نیازمند دانش شناخت نور و کارکرد دوربین است. بنابراین در ابتدا چنانچه برای تهیه لوازم عکاسی در مزیقه هستید و یا هنوز مطمین نیستید که قصد انجام عکاسی در مطب خود را داریید، با گذراندن دوره عکاشی دندانپزشکی سعی کنید از لوازم و امکانات موجود بهترین بهره را ببرید.

اما در نهایت اگر به صورت جدی تصمیم به عکاسی از بیماران خود را داریید و قصد داریید کار دندانپزشکی خود را حرفه ای تر از گذشته و با استفاده از تصاویر تخصصی ارائه کنید، تنها گزینه تهیه تجهیزات تخصصی عکاسی و نور پردازی می باشد. به طور حتم تجهیزات عکاسی به تنهایی نمی تواند عکسهای زیبایی ثبت کند. دانش عکاسی دندانپزشکی به شما توانایی استفاده از تجهیزات تخصصی را ارائه می کند.

با گذراندن دوره عکاسی دندانپزشکی شما توانایی خلق تصاویر پروفایل بیمار و پرتره تخصصی دندانپزشکی را پیدا خواهید کرد. این دوره صد درصد به صورت خصوصی و در مطب شما برگزار می شود. بعد از اتمام دوره عکاسی دندانپزشکی شما توانایی عکاسی و ویرایش عکسهای خود را خواهید داشت که می توانید از این تصاویر برای فضای مجازی مانند اینستاگرام، وبسایت شخصی خود و یا کلاسها و سمینارهای دندانپزشکی استفاده کنید.

برای ثبت نام در دوره های عکاسی دندانپزشکی اینجا کلیک کنید.

سرفصل دوره تخصصی عکاسی دندانپزشکی (فشرده)

هدف این دوره، آموزش عکاسی دندانپزشکی در کوتاه ترن زمان ممکن می باشد.  در این دوره هنرجو با مبانی اولیه شناخت نور، بدنه دوربینهای عکاسی (تمامی برندها) و شناخت لنز ماکرو آشنا می شود. بعد از اتمام این دوره هنرجو می تواند به راحتی پروفایل بیمار را تهیه کرده و همچننین عکسهای پرتره جهت نمایش زیبایی دندانها نیز تهیه کند.

  1. شناخت بدنه دوربین و نور در عکاسی دندانپزشکی. آشنایی با شاتر دیافراگم و حساسیت و نحوه کارکرد انها در عکاسی دندانپزشکی.
  2. شناخت کارکرد نورسنجی در عکاسی.
  3. آموزش تخصصی نورسنجی در عکاسی دندانپزشکی و انواع تقدم در نورسنجی.
  4. شناخت انواع نورسنجی افزاینده مثبت و کاهنده منفی و کاربرد تخصصی آن در بدست آوردن بهترین بافت دندان. شناخت انواع لنز و کاربرد لنزهای ماکرو در عکاسی دندانپزشکی.
  5. آموزش وایت بالانس در جهت ثبت بهینه رنگ در عکاسی دندانپزشکی. آشنایی با تنظیمات لازم دوربین.
  6. معرفی تجهیزات تخصصی عکاسی دندانپزشکی.
  7. آشنایی با فلاش و نور پردازی در عکاسی دندانپزشکی.
  8. آموزش عکاسی از اشیائ و ابزار دندانپزشکی.
  9. ارائه نکات تخصصی عکاسی چهره و مستندنگاری قبل و بعد در عکاسی دندانپزشکی.
  10. عکسهای مورد نیاز در عکاسی دندان پزشکی، آموزش اولیه عکاسی پرتره و نکات کلیدی در کامپوزیشن پرتره.

آموزش نرم افزار فتوشاپ:

تشریح این موضوع که اصلا چه چیزی در دنیای عکاسی دندانپزشکی باید ویرایش شود!!

آشنایی با ابزار انتخاب

آشانایی با نحوه تغییر رنگ و روشنایی دندان

آشنایی با ابزار لیکویی فای

کاربرد این ابزار در ویرایش عکس دندان پزشکی